به مشاوره آنلاین احتیاج دارید ؟  09137991637

 

نمایندگی رسمی محصولات فوراور

ژل رویال(Royal Jelly) یا شاه انگبین چیست ؟

  • 0 نظر
  • 8640 بازدید
  • دوشنبه 19 شهریور 1397

ژل رویال(Royal Jelly)  یا شاه انگبین چیست ؟;
ژل رویال(Royal Jelly) یا شاه انگبین چیست ؟
3.91 از 5 بوسیله 27 رای
ژل رویال یا شاه انگبین توسط زنبورهای عسل تولید شده و برای بهبود بسیاری از ناتوانی‌ ها و امراض مانند کاهش چربی خون، تنظیم هورمون‌ ها و ... مفید می باشد. مطالعات و آزمایش بالینی که بر روی این ژل صورت گرفته خاصیت ضد سرطانی آن را نیز اثبات نموده است.

شاه‌انگبین یا ژل رویال(Royal Jelly)

محصولی دیگر از فوراور با نام مکمل غذایی رویال ژل (به انگلیسی: Royal jelly) از فرآورده های زنبور عسل می‌باشد. ژل رویال نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها در سه روز اول زندگی از ژل رویال تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد، و تنها ملکه تا آخر عمر از ژل رویال تغذیه می‌کند وبه نظر می‌ رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌ گردد به طوری که طول مدت زندگی ملکه بیش از پنجاه و دو برابر طول زندگی زنبورهای کارگر است و از لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می‌ باشد.

ژل رویال توسط زنبورهای پرستار تولید می‌ شود و این زنبورها در روز ششم زندگی اقدام به ترشح شاه‌ انگبین می‌ کنند که در حقیقت مایعی سفید رنگ است که در تغذیه لاروها و به ویژه ملکه به کار می‌ رود. اما این ترشحات در روز دوازدهم قطع می‌ گردد و لاروهای پرستار این وظیفه را به نسل دیگری از لاروها که سن آن‌ ها کمتر است می سپارند.

 

  شاه‌انگبین یا ژل رویال فوراور

لارو چیست ؟

کرمینه یا لارو به نوزاد کرمی‌ شکل حیواناتی که دگردیسی کامل دارند (مانند حشرات و دوزیستان) گفته می‌ شود. شکل آن هیچ شباهتی به حشره بالغ نداشته و از نظر دگردیسی تغییرات فیزیولوژیکی و ریخت‌ شناختی قابل توجهی را متحمل می‌ شود. در کرمینه معمولاً سه قسمت سر، سینه و شکم مشخص هست.

از نظر محیط زندگی و رژیم غذایی لاروها فوق العاده متنوع هستند. حشرات در مرحله کرمینه‌ ای دارای قدرت تغذیه و تخریب فراوان هستند. لاروهای نوزاد که از تخم خارج می‌ شوند اغلب بلافاصله شروع به تغذیه می‌ کنند ولی گاهی تا مدتی از تغذیه خودداری می‌ کنند. لارو حشرات هنگام تغذیه رشد و نمو کرده، ازدیاد حجم پیدا می‌ کنند و سپس پوست‌ اندازی می‌ دهند.

فاصلهٔ میان دو پوست‌ اندازی را یک سن (Instar) لاروی می‌ گویند. تعداد بارهای پوست‌ اندازی در گونه‌ های مختلف، متفاوت ولی برای یک گونه معمولاً ثابت است مگر در موارد استثنایی که تحت تأثیر گرما و رطوبت و سایر شرایط خارجی ممکن است تعداد آن متغیر باشد. از شاخص‌ ترین حشرات در این باره می‌ توان به خانواده‌ های پروانه‌ ها، سوسک‌ ها و دوبالان (مگس‌ ها) اشاره کرد.

چگونگی تولید ژل رویال

 این ماده از دو جفت غده هیپوفارین موجود در طرفین سر زنبوران کارگر جوان ترشح می شود و با بزاق دهان آنها مخلوط می گردد. این ژل، خمیری شکل با رنگ تقریبا سفید تا زرد کمرنگ است. این ماده مغذی تا سه روز مورد استفاده همه لاروها قرار میگیرد ولی زنبور ملکه به طور دائم از این ماده تغذیه می شود.

بدون ژل رویال هیچ لاروی قادر به رشد نیست و این ماده، ملکه را قادر می سازد که در روزهای تخم ریزی در شبانه روز بیش از ۲۵۰۰ تخم بگذارد که وزن این مقدار بیش از وزن خود ملکه است. همچنین ملکه زنبور عسل به واسطه استفاده از این ماده مغذی حدود ۵ تا ۶ سال عمر می کند در حالی که زنبور های کارگر در فصول فعالیت خود (بهار و تابستان) حدودا در کمتر از ۱۴ تا ۲۴ روز از فعالیت خود میمیرند.

  چگونگی تولید ژل رویال فوراور لیوینگ

خواص ژل رویال چیست ؟

 ژل رویال یک ماده غذایی بسیار ارزشمند با خاصیت دارویی است که در بهبود بسیاری از ناتوانی‌ ها و امراض موثر می‌ باشد از جمله در کاهش چربی خون، تنظیم هورمون‌ ها، کمک به باروری و تسریع در بهبودی ناتوانی جنسی، کمک به رشد استخوان، محرک رشد، اشتها آور، رفع سختی رگ‌ ها، بهبودی روماتیسم مفصلی، درمان افسردگی، افزایش دهنده مقاومت بدن در مقابله با عفونت‌ ها و جلوگیری از پیری زودرس بسیار موثر است.

ژل رویال به علت دارا بودن ماده‌ ای بنام استیل کولین که نقش اساسی در نقل و انتقال پیام‌ های عصبی ایفا می‌ کند برای پیشگیری و درمان مشکلات عصبی نظیر آلزایمر، رعشه، اضطراب کاربرد دارد و همچنین در فعالیت‌ های فکری زیاد هم می‌ توان از این ماده استفاده کرد. در ضمن به خاطر داشتن همین ماده (استیل کولین) از رسوب کلسترول در جداره رگ‌ ها که باعث سفت شدن دیواره رگ‌ ها می‌ شود و سکته را به‌دنبال دارد می‌ کاهد.

در ژل رویال مقدار فراوانی کلاژن موجود می‌ باشد که در استحکام یاخته‌ ها با یکدیگر نقش اساسی بازی می‌ کند به ویژه یاخته‌ های پوست.

خواص درمانی ژل رویال

 مطالعات وسیعی از سال ۱۸۳۵ میلادی بر روی این ماده اعجاب انگیز صورت گرفته و خواص درمانی متعدد آن را به اثبات رسیده است که به برخی از آنها اشاره شده است:

 ⚜️ میکروب کشی: ژل رویال به دلیل داشتن اسید چرب غیر اشباع (HAD10) ضد باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس، اشرشیاکلی، سالمونلا تیفی (عامل حصبه) عمل مینماید. همانطور در درمان عفونت های ویروسی که مجاری تنفسی را درگیر می کند موثر می باشد. در ژل رویال پروتئین قوی میکروب کشی بنام (Riyalisin) وجود دارد که اثر قوی بر ضد باکتری های گرم مثبت دارد.

⚜️ جلوگیری از آلزایمر: در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است. این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر بوده و با آن میتوان فعالیت های فکری را افزایش داد.

⚜️ جلوگیری از فشار خون: استیل کولین باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده و موجب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند خواهد شد.

⚜️ جلوگیری از تصلب شرائین: سخت شدن سرخرگ های قلب که با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود و (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ باعث کاهش فشار خون میگردد بنابراین از تصلب شرائین پیشگیری می کند.

⚜️ جوانی و شادابی پوست و ضد پیری: کلاژن، لسیتین، تیامین و ویتامین های A ,C ,D ,E موجود در ژل رویال برای پوست بسیار مفید است. کلاژن، موجب اتصال بافت به یکدیگر شده و از چروک خوردن پوست جلوگیری مینماید. همچنین طول عمر سلول ها را نیز افزایش می دهد ضمنا اثر ضد التهابی ژل رویال در روند بهبود زخم های پوستی نیز موثر می باشد.

⚜️ ضد سرطانی: ماده (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است. همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان گردیده است. این ماده می تواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند. از جمله این مواد می توان به عامل نکروز دهنده تومور و اینترفرون گاما اشاره نمود. در مشاهدات آزمایشگاهی افزایش مواد فوق در کشت سلول همراه با ژل رویال تایید شده است. این ماده بسیار مغذی، تاثیر خوبی بر بهبود بیماران سرطانی بعد از پرتو درمانی و شیمی درمانی دارد و باعث افزایش سرعت تولید گلبولهای سفید (WBC) در خون میگردد.

بر اساس مشاهدات و تحقیقاتی که تاکنون به دست آمده و همچنین با عنایت به نظر گذشتگان ما در طب سنتی ژل رویال می تواند در تمامی سنین مصرف شده و به عنوان مکمل غذایی مناسب در رژیم غذایی قرار گیرد. البته این ماده اعجاب انگیز به دلیل خواص فوق العاده اش برای افراد بالای ۵۰ سالگی به طور خاص توصیه میگردد.

  خواص درمانی ژل رویال فوراور لیوینگ

 مطالعه اثرات ضد سرطان ژل رویال

با توجه به نتایج مطالعه ای که در مجله BMC  طب مکمل و جایگزین در چاپ سال 2009 منتشر شده است، ژل رویال از طریق  منع رسیدن جریان خون به تومور به مبارزه با سرطان خواهد پرداخت. همچنین، با توجه به مطالعه منتشر شده در دسامبر 2010  از مجله  PLOS ONEE ، از آنجایی که ترکیبات چرب ژل رویال دارای اثرات استروژنی بوده اند، می­تواند سرطان پستان و رحم را کنترل و بهبود ببخشند.

مطالعاتی هم در مورد نقش ژل رویال در بهبود سرطان انجام شده است.

چندین آزمایش بالینی نشان داده که ژل رویال اثرات مضر سیس پلاتین (داروی شیمی درمانی) را در کلیه ها و کبد کاهش داده است. همچنین، برخی از عوارض جانبی شیمی درمانی و پرتو درمانی روی پوست و دیگر ناراحتی های جدی پوستی را می توان با مکمل های حاوی ژل رویال درمان کرد.

این ترکیب شگفت انگیز اثرات پراکسیداسیون لیپیدی ( تخریب چربیهای ضروری موجود در خون در اثر فعالیت رادیکالهای آزاد) را کاهش خواهد داد. ژل رویال همچنین غنی از ترکیبات آنتی اکسیدانی، گلوتاتیون، اسیدهای نوکلئیک، RNA  و DNA می باشد. بنابراین جای تعجب نیست که از این ماده به عنوان « گنجینه طبیعت » یاد کنند.

 

بهبود عملکرد مغزی


ژل رویال با انواع آنتی اکسیدانهایی که دارد از اسید های چرب بافت مغز در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند و این امر در بهبود بیماری آلزایمر نیز تاثیر بسزایی دارد. ژل رویال حاوی مواد مغذی است که مواد شیمیایی موجود در سطح مغز را متعادل می کند و باعث کنترل سطح استرس و اضطراب می شود.

در چند مطالعه انجام شده بیان شده است که ژل رویال در بهبود افسردگی نیز می تواند موثر باشد.

خواص درمانی ژل رویال برای بیماران آلزایمری

مصرف ژل رویال می تواند عملکرد اعصاب را تقویت کرده و در نتیجه سبب بهبود بیماری آلزایمر شود.

بیماری آلزایمر این روزها تبدیل به بیماری شایعی شده است و ژل رویال می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند و برخلاف دارو های شیمیایی استفاده از ژل رویال هیچگونه عوارضی در روند درمان بیماری آلزایمر ندارد.

خواص ژل رویال در دوران یائسگی


مصرف ژل رویال می تواند در کاهش عوارض یائسگی بسیار موثر واقع شود.

از عوارض یائسگی می توان تغییرات فشار خون، عصبانیت، افسردگی و زود رنجی را نام برد. جهت کنترل این عوارض ژل رویال سلطنتی پیشنهاد ما به شماست . مواد غنی موجود در ژل رویال در بهبود این عوارض تاثیر فوق العاده ای دارد.

ژل رویال خاصیت انرژی بخشی زیادی دارد و مصرف آن در این دوران از حس افسردگی می کاهد.

ژل رویال و تاثیر آن بر خستگی


ژل رویال هانی ژل می تواند در بهبود خستگی ناشی از انواع بیماری ها مانند سرطان و ام اس موثر باشد.هانی ژل رویال با توجه به ترکیبات آن دارای مواد بسیار مغذی و انرژی زا می باشد که برای از بین بردن خستگی و ضعف بدن بسیار مفید است. هانی ژل را می توان بعنوان یک شربت انرژی زای طبیعی نام برد.

ژل رویال و تنظیم فشار خون


ژل رویال می تواند به عنوان یک راه حل درمانی برای بیماری های قلبی و فشار خون مصرف شود.

مصرف مداوم و مرتب ژل رویال طبیعی می تواند در کاهش کلسترول و فشار خون موثر باشد.

همچنین برخی تحقیقات انجام شده بیانگر این موضوع هستند که مصرف ژل رویال بر گردش خون در مغز اثرات مثبتی دارد و این موضوع می تواند در بهبود بیمارانی که فشار خون دارند سبب بهبود این بیماری شود.

بهبود دیابت با ژل رویال


ژل رویال بر درمان بسیاری از بیماری ها موثر است و خواص درمانی بسیاری دارد از جمله این خواص تاثیر ژل رویال بر درمان دیابت است.

ژل رویال می تواند جهت کنترل سطح قند خون به بیماران دیابتی کمک کند.

ژل رویال و پیشگیری از پوکی استخوان


مصرف ژل رویال باعث جذب بیشتر کلسیم می شود. همچنین خود ژل رویال منبع بسیار خوبی برای ویتامین ب 12 و کلسیم می باشد.

پوکی استخوان مقوله ای است که در سن های بالا گریبان گیر افراد زیادی می شود و دغدغه ی بسیاری از مردم می باشد. در نتیجه استفاده از مواد غذایی که بتواند در تقویت استخوان ها موثر باشد هم در پیشگیری و در مان این بیماری می تواند موثر واقع شود. ژل رویال ماده است که در درمان پوکی استخوان می تواند مفید باشد.

ژل رویال و تاثیر آن بر بهبود گوارش


ژل رویال منبع خوبی از بیفیدو باکتریا می باشد. بیفیدو باکتریا، باکتری مفیدی است که منجر به بهبود گوارش و هضم می گردد.

خواص ژل رویال بر درمان زخم


تاثیر عسل بر بهبود زخم ها بر کسی پنهان نیست و در بهبود زخم ها از عسل استفاده می شود. از آنجایی که ژل رویال حاوی ترکیب عسل و عناب می باشد تاثیر آن بر درمان زخم ها بسیار بیشتر می باشد.

ژل رویال و درمان ناباروری مردان


ژل رویال ماده ای است که، ملکه از آن تغذیه می کند. ملکه برای تولد میلیون ها نوزاد، به ژل رویال نیاز دارد. ژل رویال موجب تخمک گذاری ملکه ی زنبورها می شود و نسل های آینده به وسیله ی 2000 تخمی که در هر روز به وسیله ی ملکه تولید می شود؛ پدید می آیند! به همین دلیل است که ژل رویال به عنوان مکمل تقویت کننده باروری مورد بررسی قرار گرفته است.

ژل رویال و درمان چاقی


چاقی نه تنها خود به تنهایی بیماری خطرناکی است بلکه باعث بوجود آمدنبیماری هایی چون دیابت، کبد چرب و بسیاری بیماری های خطرناک دیگر می شود.

عوامل متعددی بر چاقی افراد تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آ«ها سطح پایین متابولیسم می باشد.

تحرک کم، عادت های غذایی نادرست همگی از عوامل چاقی هستند.

یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل چاقی کنترل متابولیسم بدن می باشد. ژل رویال با کنترل متابولیسم بدن تاثیر فوق العاده ای در درمان چاقی دارد.

مصرف ژل رویال باعث افزایش گرمای تولیدی بدن می شود و افزایش گرما بر افزایش سوخت و ساز تاثیر مستقیم دارد. افزایش سوخت و ساز نیز باعث کاهش وزن می شود.

مصرف مداوم ژل رویال نه تنها سبب کاهش وزن می شود بلکه می تواند از بروز چاقی نیز جلوگیری کند

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     45   =   39